Rigol PVA7250 - 2,5GHz aktiivinen mittapää Rigol DS8000-R, MSO8000/A ja MSO/DS7000 -sarjan oskilloskoopeille.
|
RGPVA7250
0 kappale kappaletta
Toimitusmyyntinä
Huom: Viimeinen tuote varastossa!
Tulossa:
Rigol PVA7250 - 2,5GHz aktiivinen mittapää Rigol DS8000-R, MSO8000/A ja MSO/DS7000 -sarjan oskilloskoopeille.
PVA8250, jolla on 2,5 GHz:n kaistanleveys, on aktiivinen mittapää korkeataajuisia sovelluksia varten. Sitä voidaan käyttää differentiaalisten ja yksipäisten signaalien mittaamiseen paremmalla yhteismoodihäiriönvaimennuksella. PVA8250 käyttää plug-on-liitännällä varustettua mittapääpäätä ja tukee neljää erilaista vaihdettavaa mittapääpäätä erilaisiin käyttötarkoituksiin, mikä parantaa sen käytettävyyttä. Lisäksi sen vaihdettava mittapääkärki pidentää mittapään käyttöikää, ja mittapääkärkien välistä etäisyyttä voidaan säätää tarkasti erilaisten testipisteiden vaatimusten mukaisesti.
PVA8250 on yhteensopiva Rigol DS8000-R, MSO8000/A ja MSO/DS7000 -sarjan oskilloskooppien automaattitunnistusportin kanssa, minkä ansiosta se tunnistetaan ja konfiguroidaan automaattisesti. Mittapään snap-in BNC-liitin mahdollistaa oskilloskooppiin helpomman liitännän.
PVA8000 -sarja tarjoaa erilaisia lisävarusteita ja vaihtoehtoja sekä useita vaihdettavia osia, mikä tekee siitä monikäyttöisen erilaisissa testeissä ja mittauksissa.
Vaimentus | 10 : 1 |
Sisäänmenon impedanssi | 50 kΩ ± 2% differentiaalinen |
Kaistanleveys | 2.5GHz |
Nousuaika | <140ps |
Kompensaatio | 1 pF |
Maksimi sisäänmeno | CAT I 30 V huippuarvo |
Kaapelin pituus | 1 m |
Klikkaa tarkemmat tiedot | |
Valmistaja | Rigol |
Valmistajan malli | PVA7250 |
Tehdastoimitusaika | 3 viikkoa |
Kaistanleveys | 2,5GHz |
Liitäntä | BNC |